• 2008-11-07

Bytomskie Centrum Kultury – propozycje na listopad

4 listopada w Bytomskim Centrum Kultury o godz. 19.00 odbędzie się koncert Olega Kireyeva, światowej sławy saksofonisty jazzowego. Jego koncert będzie znakomitą okazją do posłuchania jazzu, inspirowanego motywami wschodnimi. Będzie to połączenie rosyjskiej duszy i amerykańskiej muzyki.

Rosyjska dusza to oczywiście Oleg Kireyev, jazzman, saksofonista, członek teatru muzycznego The Feng Shui Jazz Theatre. Kireyev pochodzi z Baszkirii, jest Rosjaninem, który dużą część swojego życia spędził poza granicami kraju. Mieszankę etniczną można łatwo odnaleźć w jego muzyce. Są tam motywy orientalne, są nawiązania do muzyki żydowskiej. Ale przede wszystkim jest jazz, czyli najbardziej amerykański z gatunków muzycznych.

Oleg Kireyev

Oleg Kireyev

22 listopada o godz. 18.00 – koncert Michała Bajora w Bytomskim Centrum Kultury. Aktor i piosenkarz stworzył swój niepowtarzalny, charakterystyczny wizerunek, który dobrze znają jego długoletni wielbiciele i wobec którego nie potrafią być obojętni ci, którzy dopiero go poznają. Faktem jednak jest, że niezwykła atmosfera, jaką tworzy na swych recitalach, przyciąga wciąż nowych zwolenników.

Michał Bajor

Dnia 25 listopada o godz. 19.00 w cyklu HartOFFanie Teatrem odbędzie się spektakl Teatru Poddańczego Dwie godziny i trzynaście minut później, na podstawie Śmierci wierniejszej niż miłość Gabriela Garcii Marqueza. Historia ostatnich dwóch godzin życia senatora Onesimo Sancheza. Jego historię odgrywają Mojry, z których jedna (sprzeciwiając się swoim towarzyszkom) pragnie jak najszybciej przeciąć nić życia senatora. Nie wie jednak, że Sanchez może sam zadecydować, jaka śmierć go spotka. Pomiędzy dwoma światami – kosmicznym i ziemskim nie ma w tym spektaklu wyraźnej granicy. Choć na scenie pojawia się niewiele rekwizytów, autorki przedstawienia znakomicie oddają atmosferę dusznego, wymarłego miasteczka. A szukają odpowiedzi na pytania podstawowe…

Dwie godziny i trzynaście minut później

Dwie godziny i trzynaście minut później

Bytomskie Centrum Kultury
ul. Żeromskiego 27
Bytom

Dodaj komentarz