• 2008-11-05

Michał Sikorski – Łasuch

7 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy Michała Sikorskiego Łasuch. Wystawę fotografii można będzie oglądać do 23 listopada.

fot. Michał Sikorski

fot. Michał Sikorski

Wystawa fotografii absolwenta Sopockich Szkół Fotograficznych Hejber (dyplom 2006), twórcy kreacji fotograficznych, które sam nazywa Urban Absurd, zawiera serie kilku lub kilkunastu fotografii tworzących spójne pod względem treści i formy cykle fotograficzne. Przedstawiają one zabawne sytuacje osadzone w miejskiej scenerii. Fotografie te nie są jednak reportażem, są to kreacje dokładnie planowane przed wykonaniem, które ukazują rzeczywistość w krzywym zwierciadle. Urban Absurd to przede wszystkim subiektywny komentarz rzeczywistości podany przez autora w formie pastiszu, parodii.

fot. Michał Sikorski

fot. Michał Sikorski

Prezentowany cykl fotografii pt. Łasuch jest trzecim z kolei cyklem autora wykonanym w konwencji Urban Absurd (po cyklach misiaświat 2006r. i GANGSTARR 2007r.). Fotografie stanowią krytykę konsumpcyjnego stylu życia, gdzie ilość niekoniecznie przekłada się na jakość. Objadanie się, łakomstwo i przesyt to hasła najlepiej oddające ideę projektu. Fotografie są przedstawione w postaci czarno-białych odbitek powiększanych w ciemni przez autora do formatu 50x60cm. Na wernisażu odbędzie się również projekcja filmu (współautorstwa Maćka Kozieł a.k.a. Kozik oraz Michała Sikorskiego a.k.a. TeGieeR) dokumentującego powstawanie prezentowanego cyklu fotografii. Za oprawę muzyczną wernisażu odpowiada Dj Olo Tasak, a poczęstunek zapewnia Jadłodajnia pod Zielonym Smokiem z Gdańska.

fot. Michał Sikorski

fot. Michał Sikorski

Kurator: Agnieszka Wołodźko

07 – 23 LISTOPADA 2008r. – Wernisaż: 07 listopada, godz. 18.00
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk

Dodaj komentarz