• 2008-10-24

IX Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski 2008

17 października 2008 r. podczas wernisażu w BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim Marcin Makulski odebrał nagrodę (statuetkę Homo Quadratus Ostroviensis oraz nagrodę pieniężną Prezydenta miasta Ostrowca Świętokrzyskiego). W tegorocznym IX Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki Ostrowiec Świętokrzyski 2008 artysta zdobył GRAND PRIX za zestaw trzech olejnych obrazów zatytułowanych Labirynt I, Labirynt II i Labirynt III. W katalogu do wystawy Przewodniczący Jury Prof. Adam Wsiołkowski – Rektor ASP w Krakowie napisał: Te trzy niewielkie zielono-błękitne, różnoformatowe płótna ujęły jurorów swoją magicznością, emanującą dyskretnie z prostych, geometrycznych szynowych brył, przebiegających równolegle w nieskończoność przestrzeni.

Jest to prestiżowa nagroda zdobyta w interdyscyplinarnym konkursie dla profesjonalistów (malarstwo, rzeźba, grafika, fotografia, tkanina artystyczna), a sama impreza to niewątpliwie znaczące wydarzenie kulturalne w naszym kraju. Jak powiedział Przewodniczący Jury Prof. Adam Wsiołkowski – Nie ma drugiego konkursu ogólnopolskiego o takim znaczeniu.

Rangę konkursu gwarantuje skład Jury, w którym zasiedli oprócz wymienionego już Przewodniczącego Jury Prof. Adama Wsiołkowskiego (Rektor ASP Kraków)

Prof. Henryk Ożóg (Prodziekan Wydziału Grafiki ASP Kraków)

Prof. Janusz Pastwa (Dziekan Wydziału Rzeźby ASP Warszawa)

Prof. Grzegorz Pabel (Prorektor ASP Warszawa i kustosz renomowanej Galerii Studio tamże)

Prof. Jacek Dyrzyński (Profesor Wydziału Malarstwa ASP Warszawa)

Marcin Makulski w latach 1997-2002 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni Prof. Stanisława Kortyki. Aneks z projektowania malarstwa w architekturze i urbanistyce u Prof. Wojciecha Kaniowskiego.

Dodaj komentarz