• 2008-09-29

Przemiana materii umysłu / Metamorphoses of Mind

Do 10 października w Galerii Szkła i Ceramiki BWA we Wrocławiu, potrwa wystawa Przemiana materii umysłu / Metamorphoses of Mind Martiny Meletzká. Artystka stworzyła w przestrzeni galerii instalację składającą się z płaskich tafli szkła ustawionych wertykalnie na szklanej powierzchni. Dodatkowym elementem zupełniającym jest projekcja video 3D pokazująca zmultiplikowane elementy wykorzystane w instalacji, ale poruszające się i rzucane na szklane tafle, przenikające je i wychodzące poza tą skomplikowaną konstrukcję, poruszające się w przestrzeni galerii zatopionej w ciemnościach.

Instalacja stanowi skomplikowany labirynt nawiązujący do struktur ludzkiego umysłu, do którego można wchodzić. Widz porusza się więc w labiryncie własnych myśli zasugerowanych subtelnie przez szklaną konstrukcję, która tworzy mroczną, chłodną i bezdzwięczną strukturę. Celem artystki jest eksploracja ludzkiego umysłu z całą jego złożonością. Skupia się na powtórzeniach, odbiorze impulsów oraz chaosie wywołanym informacjami i bodźcami ze świata zewnętrznego. Połączenie szklanej instalacji z projekcją video z jednej strony organizuje przestrzeń galerii, z drugiej tworzy niezwykle intymną atmosferę.

Martina Meletzká, absolwentka VSUP w Pradze; dyplom w 2005 roku w pracowni prof. Vladimíra Kopeckého. Mieszka i pracuje w Pradze.
Galeria Szkła i Ceramiki BWA, pl. Kościuszki 9/10, Wrocław

Dodaj komentarz