• 2008-09-29

Createurope The Fashion Academy Award

Dwie Polki, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, zakwalifikowały się do międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów mody Createurope The Fashion Academy Award zorganizowanego z inicjatywy Goethe Institut, EUNIC oraz Instytutu Kultury Europejskiej w Berlinie. Głównym sponsorem konkursu jest firma Quelle.

Fot. Michał Grzywacz

Bogna Hamryszczak, która zaprezentuje bardzo architektoniczną kolekcję Day Dream i Monika Skóbel z graficzną kolekcją Zebra 18 października w Berlinie zawalczą o nagrodę o łącznej wartości 25,000 Euro. Nagrody przyznaje jednak nie tylko jury, w którego składzie zasiądzie między innymi Margareta van den Bosch, główna projektantka sieci H&M, ale także publiczność. Nagrodą przyznawaną przez głosujących internautów jest trzymiesięczne stypendium w prestiżowej Village des Createurs we Francji oraz możliwość sprzedania swojej kolekcji w Galerii Lafayette w Berlinie.

Fot. Michał Grzywacz

Głosowanie to niepowtarzalna okazja wsparcia polskiej młodej mody, wystarczy wejść na www.createurope.com i oddać swój głos. Głosowanie trwa do 30 września! To nic nie kosztuje, a może przyczynić się do wykreowania kolejnej gwiazdy wśród światowych projektantów: wykształconej, doświadczonej, utalentowanej, a co najważniejsze – z Polski, z Krakowa.

Dodaj komentarz