• 2008-09-27

Koncert flamenco

Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie zaprasza na Koncert flamenco w wykonaniu formacji Almoraima pod kierownictwem Małgorzaty Drzał, który odbędzie się 30września (wtorek) o godzinie 18.00 przy ulicy Mikołajskiej 2 w Krakowie.

Formacja Almoraima powstała w 2006 roku. Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: młodzieżowej i studenckiej. Formacja tańczy do muzyki mechanicznej i do muzyki na żywo. Grupa młodzieżowa: w repertuarze grupy znajdują się: sevillanas, sevillanas z wachlarzami, tangos, bulerias, fandango de Huelva, tangos de Malaga, rumba flamenca. Grupa studencka: składa się z trzech sekcji: flamenco, taniec orientalny, taniec indyjski.

Małgorzata Drzał to absolwentka filologii polskiej (AP, Kraków), wykładowca flamenco na Podyplomowych Studiach Choreograficznych na Uniwersytecie Rzeszowskim, dyplomowany instruktor tańców ludowych, choreograf, tancerka i wokalistka zespołu Tajo de Plata. Współpracuje z Compania Flamenco Rosa z Salonik (Grecja). Od czerwca 2005 prowadzi Krakowską Szkołę Flamenco Almoraima.

Dodaj komentarz