• 2008-09-27

Chromosoms

1 października o godzinie 20.00 we wrocławskim klubie Światowid odbędzie się koncert grupy Chromosoms. Zespół instrumentalny wykraczający poza łamy jazzu, muzyki etnicznej, jungle czy progresywnego rocka. Założony w 1999 roku przez perkusistę Artura Dominika, związanego z wieloma projektami sceny alternatywnej, rockowej, jazzowej a współpracującego także z muzykami pochodzenia afrykańskiego, żydowskiego jak i bałkańskiego w zespołach folkowych.

Bagaż doświadczeń nabytych poprzez wieloletnią współpracę z muzykami o różnorodnych korzeniach kulturowych, jak i zespołami o odmiennej stylistyce, pozwalają na kreowanie własnej przestrzeni muzycznej, wykorzystując przy tym najciekawsze formy. Jest to projekt łączący różnorodność muzyki kultur Europy i Bliskiego Wschodu z nowoczesnymi trendami instrumentalnej muzyki współczesnej klubowej o zabarwieniu jazzowym w charakterystyczny oryginalny sposób.

W inspiracjach grupy można doszukać się również wpływów współczesnej muzyki elektronicznej, odbijającej swoje piętno na grze sekcji rytmicznej eksperymentującej w drum`n`bassowej, jungleowej czy housowej charakterystyce, przeciwstawionej użyciem transowego, wieloczłonowego taktowania w nieregularnym metrum.
Klasyczny akustyczny skład kontrastujący z użyciem dźwięków generowanych cyfrowo i elektroniczne, przetwarzanie barw instrumentów akustycznych nadaje zespołowi nietypowe brzmienie.

Skład zespołu:
Marcin Lamch – double bass,
Artur Dominik – drums, electronics,
Łukasz Kluczniak – sax.,
Tomek Kasiukiewicz – trombone, electronics,

Gościnnie współpracują :
Adam Pierończyk – sax.,
Henryk Gembalski – violin,
Andrzej Przybielski – trumpet,
Alban Darche (Fr) – sax.,
Bente Kahan (No)- voice,
Dj First Rate (UK) – scratch.

Najbliższe koncerty:
01.10 – godz.20:00 Wroclaw ODT Światowid
06.10 – godz.20:00 Gdynia Klub Ucho – Festiwal JAZZ WAVES 2008r.
07.10 – godz.20:00 Bydgoszcz Klub Mózg
24.10 – godz.20:30 Umea (Szwecja) – 40th Umeå Jazz

Dodaj komentarz