• 2008-09-26

Miłość to za mało w Klubie Pod Pretekstem

6 października o godz. 20.00 w Klubie Pod Pretekstem w Poznaniu odbędzie się koncert Grzegorza Tomczaka Miłość to za mało. Koncert promować będzie materiał z drugiej autorskiej płyty Grzegorza Tomczaka, która – po blisko ośmioletniej przerwie – ukaże się w październiku tego roku. Na materiał dźwiękowy składa się 13 autorskich piosenek (z jedną kompozycją Mirosława Czyżykiewicza). Większość z nich powstała w ciągu ostatnich dwóch lat.

W nagraniach wezmą udział następujący muzycy:

  • Piotr Kałużny – fortepian
  • Krzysztof Dys – fortepian
  • Zbigniew Wrombel – kontrabas
  • Jarosław Buczkowski – akordeon
  • Grzegorz Kopala – gitara akustyczna
  • Grzegorz Tomczak – gitara akustyczna

Na płycie pojawią się również utwory śpiewane w duecie z innymi artystami. Spośród wokalistów zaproszonych do studia nagrań, na scenie klubu Pod Pretekstem wystąpią: Lena Piękniewska, Julia Rosińska oraz Marta Lisiewicz.

Grzegorz Tomczak – poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy. Absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie Premiery OPPA’99 w Warszawie. Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej Zakazane Piosenki w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady – jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki.

W 1992 wydał tomik swoich piosenek i wierszy. W 2001 ukazała się, wydana przez MCA, autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: Ja to mam szczęście. W latach 2003 – 2005 współpracował z Platformą Artystyczną Obora. W roku 2004 odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP. Od początku 2006 współpracuje z Kabareciarnią Zenona Laskowika. Jest współtwórcą Teatru Piosennego Pod Pretekstem, który w sezonie 2005/2006 wystawiał jego autorskie przedstawienie muzyczne Krochmalna 8, a w sezonie 2006/2007 – kolejne przedstawienie autorskie: Czy chcecie o tym porozmawiać. Ma na swoim koncie liczne koncerty i recitale autorskie na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz