• 2008-09-25

Blogi.pl w Starym Teatrze

26 września 2008 roku o godz. 19.30 w Teatrze Starym w Krakowie odbędzie się premiera spektaklu blogi.pl w reżyserii reżyseria: Małgorzaty Hajewskiej-Krzysztofik / Szymona Kaczmarka / Radosława Rychlika. Na podstawie internetowych dzienników powstały jednoaktówki autorstwa: Dorota Masłowska – Mydziecisieci,  Jacek Poniedziałek – Niebieska sukienka i Szymon Wróblewski – Forma przetrwalnikowa.

Małgorzata Hajewska-Krzysztofik (1965), aktorka teatralna i filmowa, od dwudziestu lat związana ze Starym Teatrem w Krakowie. Jedna z ulubionych aktorek Krystiana Lupy i Krzysztofa Warlikowskiego. Wyróżniona najważniejszymi polskimi nagrodami aktorskimi, m.in. za rolę Konradowej w Kalkwerku Thomasa Bernharda w reżyserii Krystiana Lupy oraz Agawe w Bachantkach Eurypidesa i Dupy w Krumie Hanocha Levina w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Pedagog na Wydziale Aktorskim krakowskiej PWST. Niebieska sukienka jest jej debiutem reżyserskim.

Radek Rychcik (1981), absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, student III roku na Wydziale Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie. Reżyserował czytania dramatów w Starym Teatrze i Teatrze Nowym w Krakowie. Był asystentem Krystiana Lupy przy przedstawieniach Niedokończony utwór na aktora. Mewa. Sztuka hiszpańska w Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Factory 2 w Starym Teatrze w Krakowie.

Radek Rychcik (1986), student trzeciego roku na Wydziale Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Asystent Pawła Miśkiewicza (Przedtem/Potem) i Krystiana Lupy (Factory 2). Wyreżyserował Materiały do Medei Heinera Müllera, w ramach festiwalu re_wizje.antyk monologi w Starym Teatrze, oraz Kuszenie Cichej Weroniki według opowiadania Roberta Musila w Teatrze Nowym w Krakowie.

Dodaj komentarz