Beyond Future

Do 5 października 2008 roku w Mejan Labs w Szwecji, można oglądać wystawę Beyond Future. Na wystawie można zobaczyć jak zmieniało się i zmienia wyobrażenie człowieka na temat przyszłości, budowane na podstawie sztuki science fiction. Prezentowane są prace m.in. Boryana Rossa, wideoinstalacja Dana Okiego, a także praca What’s That Kuby Bąkowskiego. Instalacja Bąkowskiego to obraz chmury i dźwięk z serialu science fiction Star Trek : What’s that?. Odpowiedzią jest ta sama replika wymawiana od tyłu. Dzieło można odczytać jako metaforę ludzkiego lęku przed tym co nieznane, a także jako sumę naszych oczekiwań, marzeń i fantazji związanych z duchem przyszłości.

Kuba Bąkowski (ur. w 1971) jest autorem instalacji, fotografii, performansów, wideo obiektów i rzeźb. W 2001 roku ukończył Wydział Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Twórczość Bąkowskiego określić można jako badanie obszaru rzeczywistej i potencjalnej świadomości zbiorowej, współczesnych fantazmatów, lęków i wyobrażeń, w świecie, którego odbiór zdominował przekaz medialny. Bąkowski konstruuje swoje prace w obszarze wizualno – mentalnym. Niemal zawsze wykorzystuje fotografię łącząc ją z akcją artystyczną, wideoinstalacjami, a ostatnio także z obiektem.

Mejan Labs we współpracy z Instytutem Polskim w Sztokholmie
Akademigränd 3, Sztokholm

Dodaj komentarz