• 2008-09-18

Koncert Animal Collective

12 października o godz. 20.00 w Fabryce Trzciny w Warszawie odbędzie się koncert amerykańskiej formacji Animal Collective. Zespół jest w trakcie nagrywania nowej płyty, którą promuje wydany w maju 2008 singiel Water Cruses. Animal Collective grał już w Polsce w 2006, w trakcie doskonale przyjętego koncertu w Poznaniu, wspólnie z Anthony & The Johnsons, Devendra Benhart, Coco Rosie.

Fot. Animal Collective.

Zespół od czasu założenie w 2000 roku, cały czas utrzymuje wysoki poziom. Już na pierwszych płytach Animal Collective skutecznie łączyło amerykańską tradycję folkową z gitarową awangardą. Debiutancki album Spirit They’re Gone, Spirit They’ve Vanished spowodował, że zespół został obwołany nadzieją neo folku. Dopiero płyta Campfire Songs wywindowała zespół jako twórców nowego zjawiska, określanego przez Wire – New Weird America. Ich najnowszy, siódmy album Strawberry Jam, pojawiał się zazwyczaj w pierwszej trójce zestawień najlepszych płyt indie-rockowych w 2007 r. Muzyka na tym albumie jest bardziej konwencjonalna niż na poprzednich wydawnictwach, co nie oznacza, że jest przewidywalna. Każdy utwór zaskakuje niebanalną aranżacją oraz oryginalnymi pomysłami muzycznymi.
Animal Collective tworzą Avey Tare (gitara prowadząca), Panda Bear (perkusja), Deakin (gitara rytmiczna) i Geologist (miksowanie).

13 października zespół wystąpi w katowickim klubie Hipnoza.

Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny
03-759 Warszawa ul. Otwocka 14

Dodaj komentarz