• 2008-09-18

Dr K. Hommage a Franz Kafka

5 i 6 października o godzinie 19.00 w Teatrze Zależnym Politechniki Krakowskiej będzie można zobaczyć przedstawienie Dr K. Hommage a Franz Kafka. Spektakl jest teatralnym kolażem inspirowanym krótkimi utworami Franza Kafki.

Fot. Dr K. Hommage a Franz Kafka

Występujące w spektaklu postaci (Dr K i Pani K., parodystka mężczyzn, Tancerka, Wymiatacz, Pan Gruby czyli Właściciel) i dziejące się sytuacje (między innymi: przemiana małpy w człowieka i człowieka w owada, pokazy głodowania, wymierzanie kary poprzez wypisywanie nazwy przestępstwa na ciele skazanego, podróż przez zaświaty pod przewodnictwem Bosmana czyli Buszmena, rekrutacja do Teatru poprzez Anioły) podlegają ciągłej metamorfozie ukazując świat wyobraźni jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Spektakl łączy ze sobą elementy teatru sytuacji, teatru lalek i teatru tańca.

Fot. Dr K. Hommage a Franz Kafka

5 marca 2008r. wyróżnienie zdobył Wiesław Hołdys za adaptację tekstu na II. Ogólnopolskim Konkursie na Teatralną inscenizację dawnych dzieł literatury europejskiej organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Teatr Zależny Politechniki Krakowskiej
Kraków, ul. Kanonicza 1

Dodaj komentarz