• 2008-09-18

David Burke i Robert Alda

26 września 2008 r. o godzinie 18.00 we wrocławskiej Galerii Entropia odbędzie się wernisaż wystaw: David Burke Na krawędzi nocy, Robert Alda Obrazy zmiany. Robert Alda poprzez swoje fotografie tworzy osobisty dziennik dokumentujący artystę i jego otoczenie w stanie permanentnych zmian. Tytuł Obrazy zmiany sugeruje tło projektu: ciągle zmiany w życiu artysty; obawy przed starzeniem się, kryzys wieku średniego. Artysta rejestruje ważne życiowe wydarzenia jak ślub, 40 urodziny czy wizyta w Hong Kongu itp. Fotografie zostały zrobione w wielu krajach na 3 kontynentach. Noszą one znamiona aranżacji i snapshotu. Nie są jednak żadnym z nich; Robert Alda łączy te dwa elementy w całość, nadając im aurę zamrożenia w czasie lub chwili przeżywanej w zwolnionym tempie zmian.

Fot. Robert Alda.

Robert Alda (alias Robert Sot) studiował malarstwo na warszawskiej ASP w latach 1979-1984 gdzie po raz pierwszy zetknął się ze sztuką multimedialną i performancem. Po zakończeniu studiów w 1984 roku opuścił Polskę i wyjechał do Bergen (Norwegia), gdzie mieszka i pracuje do dziś. Zajmuje się fotografią, malarstwem, performancem, multimediami, instalacją i rysunkiem. Uczestniczył w ponad 100 projektach artystycznych i wystawach, prezentując swe prace m. in. w Instytucie Sztuki Nowoczesnej (ICA) w Londynie, Muzeum Maxa Ernsta (Mucsarnok) w Budapeszcie, Domu Nordyckim (Nordic House) w Reykjaviku czy w The Fringe Club w Hong Kongu.

Fot. Burke David.

Fot. David Burke.

David Burke urodzony w USA, publicysta i fotograf żyjący w Norwegii od 1990 roku. Prezentowane fotografie są wyborem spośród tych jakie były zrobione przez okres wielu lat, opowiadają o postrzeganiu świata w kolorze. Są fascynacją kolorem sztucznego światła na tle nadchodzącego zmierzchu. Światło nasyca i czyni świat bardziej intensywnym i świetlistym. Fotografie artysty są podróżnym zapisem miejsc, idei i chwilowych prawd widzialnego świata, są kolorem chwili.

Wystawa czynna do 17.10.
Galeria Entropia ul. Rzeźnicza 4 50-129 Wrocław

Dodaj komentarz