• 2008-09-16

Wiedeńska krew

24 września 2008 r. Gliwicki Teatr Muzyczny wystąpi na XVIII Festiwalu im. Adama Didura w Sanoku z przedstawieniem Wiedeńska krew w reżyserii Michała Rosińskiego i z udziałem Grażyny Brodzińskiej.

Fot. Tomasz Zakrzewski. Wiedenska krew.

Sanocki festiwal to jedna z ciekawszych imprez muzycznych w Polsce. W jej ramach odbywają się Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. Adama Didura oraz XVI Obóz Humanistyczno-Artystyczny. Gliwicki Teatr Muzyczny wystąpi obok najlepszych zespołów polskich i zagranicznych, m.in. Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz Sanktpetersburskiego Teatru Baletu Borisa Ejfmana. Gwiazdą festiwalu będzie Urszula Dudziak, a na koncercie galowym zaśpiewa m.in. znana również z gliwickiej sceny Iwona Hossa. Obok Grażyny Brodzińskiej w Wiedeńskiej krwi wystąpią soliści GTM, m.in. Wioletta Białk, Anita Maszczyk, Arkadiusz Dołęga i Michał Musioł.

Fot. Tomasz Zakrzewski, Wiedenska krew.

To nie jedyny wrześniowy wyjazd zespołu Gliwickiego Teatru Muzycznego. 14 września br. w Chorzowskim Centrum Kultury teatr pokaże również Wiedeńską krew, a 27 września na żorskiej starówce koncertową wersję Księżniczki czardasza. W październiku GTM planuje m.in. koncert operetkowy w Teatrze Polskim w Warszawie.

Gliwicki Teatr Muzyczny
ul. Nowy Świat 55/57
Gliwice

Dodaj komentarz