• 2008-09-15

Tribute to Andrzej Wróblewski

Od 12 do 20 września 2008 roku w warszawskiej Galerii Program, potrwa projekt artystyczny Tribute to Andrzej Wróblewski przygotowany przez ArtBazaar.

Andrzej Wróblewski jest w polskiej sztuce artystą wyjątkowym. W trakcie swojego krótkiego życia (1927-1957) nie stworzył zbyt wielu prac, a te które pokazywał publicznie, często nie znajdowały zrozumienia i nie były docenione przez mu współczesnych. Wielkość Wróblewskiego ujawniła się dopiero wiele po jego tragicznej śmierci. Dziś patrzymy na Wróblewskiego jak na legendę polskiego malarstwa.

Projekt Tribute to Wróblewski jest kontynuacją działań, jakie prowadzimy w ramach blogu Artbazaar już od dwóch lat. Z jednej strony jest to popularyzacja kolekcjonowania najnowszej sztuki, a z drugiej przedstawianie najciekawszych artystów młodego pokolenia w kraju. Wystawie towarzyszy numerowany katalog w nakładzie 150 egzemplarzy oraz specjalna teka z 14 pracami artystów przygotowana w nakładzie 50 egzemplarzy. Teka zawiera zarówno prace seryjne (wykonane w różnych technikach i nakładzie), jak i prace unikatowe.

Uczestnicy: Basia Bańda, Tymek Borowski, Michał Frydrych, Łukasz Jastrubczak, Janusz Łukowicz, Szymon Kobylarz, Tomasz Kowalski, Paweł Książek, Konrad Pustoła, Mariusz Tarkawian, Paweł Śliwiński, Honza Zamojski, Karolina Zdunek, Ireneusz Zjeżdżałka.

Wystawa w Galerii Program potrwa do 20 września. Następnie zostanie przeniesiona do Galerii Pies w Poznaniu

Dodaj komentarz