Mam plan w Nizio Gallery

Od 15 września do 10 października 2008 r. w warszawskiej galerii Nizio Gallery potrwa wystawa Mam plan. Wernisaż odbędzie się 15 września o godzinie 19.00.

Wystawa Mam plan to ekspozycja szóstki młodych artystów, dla których inspirację stanowi miasto. Rozumieją je i postrzegają na rożne sposoby.

Fot. Agata Dobrowolska, Metropolitan.

W malarstwie Agaty Dobrowolskiej zamienia się ono w splot uproszczonych kształtów i konturów ścian. Przypomina labirynt, w którym łatwo się zagubić. Karol Mank maluje rozwibrowane, abstrakcyjne kwadraty – jak mapy metropolii. Beata Skrzypek i Paweł Pomykalski w swoich pracach zajmują się dokumentowaniem modernistycznej architektury Katowic. Na czarno-białych fotografiach geometryczne kształty budynków mimo, że w centrum miejskiej, chaotycznej dżungli – stają się synonimem harmonii, spokoju i klasycznego piękna.

Fot. Aleksandra Kowalczyk, Miasto.

Monika Masłoń robi filmy o mieście i jego ruchu, który zamienia w taniec abstrakcyjnych plam. W jej pracach to żywy organizm – pulsujący, oddychający. Ola Kowalczyk maluje nowoczesne budynki oświetlone niepokojącym światłem zachodzącego słońca, jak z filmu science fiction. Wspólnym zainteresowaniem artystów jest architektura. To właśnie ona stanowi odbicie duszy mieszkańców miasta.

Dodaj komentarz