• 2008-09-15

Jerzy Goliszewski – Lac Bleu

26 września 2008 roku o godzinie 19.00 w Galerii Le Guern w Warszawie odbędzie się wernisaż prac Jerzego Goliszewskiego Lac Bleu.

Formy tworzone przez Jerzego Goliszewskiego, choć oscylują wokół rzeźby, to bliżej im do malarstwa. Rozległa drewniana konstrukcja, która wypełni przestrzeń galerii posiada konkretne osadzenie w tajemniczym tytule Lac Bleu. Złożona z tysięcy drobnych elementów, perfekcyjnie wycyzelowana forma przypomina słupki ogromnego radiowego equalizera i wydaje się równie dynamiczna. Towarzysząca jej ceramiczna mozaika odnosi się zarówno do basenów Hockneya, jak i impresjonistycznych nenufarów Moneta. Lac Bleu to urokliwy niebieski staw w Alpach.

Fot. Jerzy Goliszewski, Lac Bleu.

W strukturach Jerzego Goliszewskiego splatają się dwa doświadczenia. Bionika zajmuje się badaniem form i konstrukcji stworzonych przez naturę. Kompozycja form w przestrzeni, poszukiwania strukturalistyczne i tradycja abstrakcyjna leżą u podstaw Pracowni Wiedzy o Działaniach i Strukturach Wizualnych prof. Jacka Dyrzyńskiego w warszawskiej Akademii, w której powstała praca dyplomowa Goliszewskiego. Instalacja Lac Bleu łączy te praktyki w poetycki sposób.

Wystawa będzie można oglądać do 17.10.2008.

Galeria Le Guern
Widok 8
Warszawa

Dodaj komentarz