• 2008-09-11

In Situ kontakt bezpośredni

13 września 2008 r. w Podkowie Leśnej o godzinie 20.00 odbędzie projekt In Situ kontakt bezpośredni.

Specyficzna nazwa projektu In Situ kontakt bezpośredni, akcentuje najważniejszy element całego przedsięwzięcia artystycznego, jakim jest możliwość nawiązania bezpośredniego, indywidualnego kontaktu z twórcą i prezentowanym przez niego dziełem, co daje niepowtarzalną okazję do śledzenia na bieżąco przebiegu artystycznego procesu twórczego, w tym roku powstającego z myślą o muzyce jako środku komunikacji.

Tegoroczna edycja akcentuje szczególny element kultury, jakim jest dziedzictwo kulturowe w wymiarze lokalnym i uniwersalnym. Wymiar uniwersalny odnosi się do kultury żydowskiej i polskiej, różnorodnych wątków międzykulturowych i obecności reprezentantów kultury żydowskiej w Mieście Ogrodzie.

Z tej okazji Fundacja In Situ zaprosiła artystów, znanych przedstawicieli sceny muzycznej, którzy w swojej twórczości sięgają do kultury żydowskiej i czerpią z niej inspirację. W dniu 13 września wystąpi zespół Shofar, w skład którego wejdą: Raphael Rogiński, Mikołaj Trzaska (saksofon) oraz Maccio Moretti (perkusja). Utwory grane przez Shofar to najczęściej, niguny, czyli magiczne pieśni religijne, w niektórych przypadkach mające wprowadzić w trans i ekstazę, frejlaksy, czyli utwory bardziej taneczne, oraz utwory wywodzące się z liturgii żydowskiej.

Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ
Ul. Modrzewiowa 45, Podkowa Leśna

Dodaj komentarz