• 2008-09-10

Yasmin Levy na rozpoczęcie Ethno Jazz Festival

16 września 2008 r. o godzinie 20.00 w C.S. Impart we Wrocławiu wystąpi Yasmin Levy.  Koncert izraelskiej piosenkarki rozpocznie jesienną edycję Ethno Jazz Festival.

Fot. Yasmin Levy

Yasmin Levy wykonuje przede wszystkim muzykę sefardyjską, inspirowaną flamenco. Śpiewa w ladino, zapomnianym języku hiszpańskich Żydów. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania, Yasmin jednocześnie zachowuje i wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino, łącząc je z andaluzyjskim flamenco.

Na debiutanckim albumie Yasmin Levy zatytułowanym Romance & Yasmin dominowały utwory ladino, a płyta wywołała wielkie poruszenie wśród miłośników muzyki na całym świecie. Kolejny album La Juderia przyniósł unikalne połączenie ladino i flamenco – to dzięki tej płycie ukształtował się charakterystyczny styl artystki gdzie żydowska duchowość i hiszpańskie emocje znalazły idealne połączenie.

Ostatnia płyta artystki to Mano Suave (wydana w 2007 roku), dystrybuowana na całym świecie przez prestiżową firmę Harmonia Mundi. Nagrania z tej płyty trafiły do wielu rozgłośni radiowych całego świata i przyczyniły się do znacznego wzrostu popularności Yasmin Levy i ugruntowania pozycji jednej z najciekawszych osobowości na scenie World Music.

Magię oddziaływania i skalę talentu Yasmin Levy porównuje się do najwybitniejszych pieśniarek world music młodego pokolenia takich jak Mariza, Buika czy Lhasa.

Przed koncertem, o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie z artystką w Empik Megastore Wrocław, Rynek 50.

Dodaj komentarz