• 2008-09-08

Polska na Forum Wydawców we Lwowie

Instytut Książki jest po raz piąty organizatorem polskiego stoiska na Forum Wydawców we Lwowie, najważniejszych targach książki na Ukrainie, które w tym roku odbędą się w dniach 11-14 września. Tematem tegorocznej prezentacji jest twórczość Zbigniewa Herberta.

Instytut Książki w Krakowie

Instytut Książki w Krakowie

Na stoisku informacyjnym znajdą się książki Herberta w tłumaczeniach na języki obce, wybór nowości wydawniczych roku 2008, wystawa prezentująca dorobek Programu Translatorskiego ©POLAND oraz księgarnia, w której publiczność odwiedzająca targi będzie mogła kupić polskie książki.

Podczas tegorocznego Forum Wydawców nie zabraknie też spotkań z polskimi autorami, gośćmi III Międzynarodowego Festiwalu Literackiego, który towarzyszy targom. Będą Ryszard Krynicki i Adam Zagajewski. Lwowska publiczność spotka się również ze stypendystami programu Homines Urbani (jego polskimi uczestnikami będą Sławomir Shuty i Sylwia Chutnik). W Wieży Prochowej, przy ul. Podwalnej 4, będzie można także obejrzeć wystawę prezentującą sylwetkę Zbigniewa Herberta.

Program:

Sobota, 13 września, Wieża Prochowa, ul. Podwalna 4
Godz. 19:30
Herbert poetów

Dyskusja o twórczości Zbigniewa Herberta z udziałem Ryszarda Krynickiego, Adama Zagajewskiego, Wiktora Dmitruka i Wiktora Neboraka

Prowadzenie: Andriy Pawlyshyn

Wiersze Zbigniewa Herberta przeczytają Halyna Kruk i Ostap Slyvynsky

Dodaj komentarz