• 2008-08-19

Poza ciszą w Green Gallery

21 sierpnia 2008 roku o godzinie 19.00 w Green Gallery w Warszawie, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Olgi Białostockiej. Wystawa fotografii Olgi Białostockiej Poza ciszą to inne spojrzenie na Afrykę.

Prezentowane na wystawie Poza ciszą fotografie powstały w ciągu dwóch dni spędzonych z ludem Himba w osadzie Otjipotora i ludem Ovahakaona w Otutati w regionie zwanym Kaokoland, w północno-zachodniej Namibii, jednym z najbardziej niedostępnych i nienaruszonych obszarów tego kraju.

Olga Białostocka ukończyła Warszawską Szkołę Fotografii, przygotowując dyplom zatytułowany Cisza w pracowni fotografii ekspresyjnej dr hab. Mariana Schmidta. Jest absolwentką studiów magisterskich w Instytucie Archeologii UW, jak również podyplomowych w Instytucie Krajów Rozwijających Się UW oraz na Uniwersytecie Sorbonne-Paris IV. Od 2006 r. jest doktorantką w Zakładzie Archeologii Śródziemnomorskiej PAN w Warszawie. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne oraz udział w wystawach zbiorowych.

Wystawa odbywa się w ramach Warszawskiego Lata Fotografii. Wystawie patronuje Polska Akcja Humanitarna w czasie wernisażu będzie okazja do kupienia kropelek – gadżetów w akcji Zbieram wodę. Zebrane w ten sposób pieniądze pomagają budować studnie w Afryce.

Dodaj komentarz