121 minut na warszawskiej Pradze

21 sierpnia 2008 roku o godzinie 19.00  w Warszawie rozpocznie się projekt realizowany przez Fundację Sztuki Współczesnej In Situ: 121 minut.

Tytułowe 121 minut to czas kreacji artystycznej i twórczych poszukiwań zderzenia na chwilę tego, co materialne i niematerialne w Wytwórni Wódek Koneser na warszawskiej Pradze. Projekt wpisuje się w cykl działań, akcji kulturalnych i artystycznych pt. W międzyczasie, zanim miejsce to zmieni swój charakter. Polega on na wykorzystaniu przez zaproszonych twórców naturalnej, zastanej przestrzeni i zaanektowaniu jej do przeprowadzenia autorskich działań artystycznych, muzycznych, wizualnych i przestrzennych.

Przez 121 minut artyści wypełnią teren Wytwórni Wódek Koneser miksturą obrazów i dźwięków. Każdy z nich przefiltruje jej aurę przez wykorzystywane przez siebie medium oraz materialne lub nie materialne znaki obecne i zapisane w miejscu i w czasie, oczekujące na ponowne odczytanie.

Artyści 121 minut: Dj Lenar (muzyka) i Kuba Kossak (video) – projekt WindaMuzyk; Raphael Rogiński (gitara elektryczna), Manetka (gitara elektryczna) , Paweł Szpura (perkusja) Polpo Motel: Daniel Pigoński (keyboard, teremin, automaty perkusyjne i inne) i Olga Mysłowska (wokal , metalowe rurki, efekty/voice, metal pipes, effect); Krzyszot Syruć - instalacja przestrzenna/projekt pt. Wykrystalizowanie.

Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ
Centrum Kultury w dawnej Wytwórni Wódek Koneser, ul. Ząbkowska 27/31.

Dodaj komentarz