• 2008-08-18

7 Diamentów Kina

Galeria Bielska BWA w Bielsko-Białej zaprasza na IV Festiwal Filmowy Kino Niezależne Filmowa Góra. Pokazy w cyklu 7 Diamentów Kina odbywają się w każdy czwartek lipca i sierpnia o godz. 20.30 (wstęp wolny).

Międzynarodowy festiwal, stanowiący część Europejskich Ogrodów Sztuki oraz Tarnowskiego Tygla Kultury, jest pierwszym w Europie festiwalem sieciowym. Projekcje filmów odbywają się w tym samym czasie na ekranach różnych miast europejskich, skupiając wielotysięczną i wielokulturową widownię. Jego formuła jest stale udoskonalana i wzbogacana o nowe elementy.

W tym roku stworzone zostały nowe Sceny Festiwalowe oraz po raz pierwszy odbędą się warsztaty filmowe. Nowatorska formuła przedsięwzięcia oraz współpraca z miastami takimi jak: Edynburg, Glasgow, Berlin, Tarnów, Kostrzyn, Zgorzelec, Biała Cerkiev czy właśnie Bielsko-Biała, pozwala tworzyć wciąż nowe pomosty kulturalne pomiędzy Polską a innymi krajami Europy. Poszczególne Sceny przez 18 festiwalowych dni pozostają w stałej łączności, tworząc jedną, spójną strukturę. Publiczne telekonferencje, w których na równych prawach uczestniczy publiczność wszystkich festiwalowych miast, stanowi prawdziwe novum pośród festiwali całej Europy.

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kultury Kombinat Kultury w Zielonej Górze. Organizatorami bielskiej edycji są Franciszek Kukioła z Galerii Wzgórze oraz Galeria Bielska BWA.

Dodaj komentarz