• 2008-08-15

Jonquil w Polsce

12 września (piątek) odbędzie się jedyny koncert w Polsce oxfordzkiej grupy Jonquil. Zespół wystąpi we wrocławskim jazz klubie Rura o godzinie 20.30.

Zdystansowane podejście Jonquil do sztuki zastanej emanuje świeżością jakiej na polskim rynku wciąż mało. Chwytliwe melodie i avant folkowe nastroje objęte post rockową klamrą urzekają coraz większą rzeszę ludzi znudzonych przeterminowanym, wyeksploatowanym i skomercjalizowanym indie rockiem. W muzyce sekstetu z Oxford znajdziemy wiele z obecnie panujących trendów. Od minimalnych, eksperymentalnych i przestrzennych pejzaży po mocne, dynamiczne i proste uderzenia. Istotnym atutem grupy są ciekawe partie wokalne Hugo Manuela, uzupełnione profesjonalnymi kompozycjami reszty zespołu. Kolokwialnie rzecz ujmując twórczość Jonquil można przyrównać do dokonań Beirut, Akron/Family, Animal Collective… 

Świetnie przyjęte przez angielskie media płyty Sunny Casinos (2006) i Lions (2007) plasują zespół w czołówce modnego ostatnio nurtu (anti) folku i americany.

Dodaj komentarz