• 2008-08-04

Lato w Muzeum

W dniach od 4 do 8 sierpnia w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka dzieci i młodziesz będą mogły wziąć udział w projekcie Lato w Muzeum.

W ramach projektu będzie można wyruszać na niezapomniane wycieczki m.in. spacer po mieście zorganizowany w formie podchodów z nagrodami, zwiedzić podziemną ekspozycję Muzeum oraz Podziemnego Ośrodka Rehabilitacyjno – Leczniczego w kopalni soli.   Odbędą się też zajęcia na dziedzińcu Zamku Żupnego połączone z pieczeniem kiełbasek.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Program
4 sierpień, godz. 10-13, Uroki wielickiego zamku
Wędrówka po zespole zamkowym  połączona z zajęciami plastycznymi Na szkle malowane – pod kierownictwem  plastyków Działu Plastycznego  – Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka – Zamek Żupny.

5 sierpień, godz. 10-13, Poznajemy zabytki Wieliczki
Spacer po centrum miasta zorganizowany w formie podchodów z nagrodami.

6 sierpień, godz. 10- 13, Dawne soli warzenie
Zajęcia plenerowe na dziedzińcu Zamku Żupnego podczas których uczestnicy poznają najstarszą metodę produkcji soli. Zajęcia połączone są z pieczeniem kiełbasek na ognisku.

7 sierpień,  godz. 14 – 17, Kontynuacja tradycji uzdrowiskowych w  Wieliczce
W pierwszej części spotkania uczestnicy zapoznają się z historią tradycji uzdrowiskowych w Wieliczce, a następnie, po zjeździe na III poziom kopalni soli zwiedzą Podziemny Ośrodek Rehabilitacyjno Leczniczy w komorze Jeziora Wessel i Stajni Gór Wschodnich, wysłuchają prelekcji o współczesnym lecznictwie, poddani zostaną inhalacji przy tężni i fizykoterapii.

8 sierpień, godz. 10- 13, W linach nasza nadzieja
Zwiedzanie podziemnej ekspozycji Muzeum ze szczególnym uwzględnieniem wystawy czasowej mówiącej o warsztatach powroźniczych i ich służebnej roli wobec Żup Krakowskich czyli wielickiej i bocheńskiej kopalni  – zajęcia prowadzone będą  w podziemnej ekspozycji Muzeum Żup Krakowskich.

Dodaj komentarz