• 2008-08-02

Parada w ramach III Festiwalu Bębnów

3 sierpnia 2008 r. o godz. 13.00 na Nowym Świecie w Warszawie zawita prawdziwie karnawałowa atmosfera – ulicą przejdzie parada, w której wystąpią tancerze i muzycy wykorzystujący instrumenty perkusyjne, a na scenie u wylotu ulicy Ordynackiej od 14.00 na scenie artyści zaprezentują tradycje muzyczne i taneczne z różnych stron świata, w których jednymi z podstawowych są instrumenty perkusyjne – bębny, tamburyny, gongi czy marakasy.

fot. J. Forsberg

fot. J. Forsberg

PARADA:
13.00 – 13.30: w punkcie początkowym w okolicach Empiku Megastore wystąpią tancerze i muzycy prezentujący sambę (SHO, Salsa Libre), capoeira, afro do muzyki afro-brazylijskiej batucady (batucada SHO).
13.30-14.00: wielobarwny tłum, prowadzony przez tancerzy i muzyków przejdzie do ulicy Ordynackiej.

SCENA
14.00-17.00: na scenie u wylotu ul. Ordynackiej artyści zaprezentują różne tradycje muzyczne i taneczne wykorzystujące instrumenty perkusyjne: sambę (SHO, Salsa Libre), capoeira, afro, muzykę afro-brazylijskiej batucady (batucada SHO).

Jednym z zespołów występujących na scenie będzie João Nascimento e Banda grający największe przeboje karnawałowe i własne kompozycje. Założycielem i liderem zespołu jest João Carlos do Nascimento pochodzący z Rio de Janeiro. João grał w zespołach wykonujących największe przeboje MPB (Musica Popular Brasileira) oraz samba pagode. Zebrane w młodzieńczych latach doświadczenia popchnęły go w stronę chorinho i rocka. Z tego powodu przeprowadził się do mekki tych gatunków muzycznych – stolicy kraju – Brasilii. Szybko został dostrzeżony przez gwiazdy tamtejszej sceny muzycznej. Nagrywał płyty i koncertował z takimi wykonawcami jak Lenine (Tour em Brasilia), Liberdade Condicional czy Mamutes.

Zespół zachował brazylijskie kanony instrumentarium muzycznego potrzebnego do autentycznego brzmienia samby (instrumenty: mała gitarka sambowa cavalquinho, bęben basowy – surdo, pandeiro, cuica, gitara basowa, wokal).

Ze sceny będą także prowadzone warsztaty samby. W obrębie stoisk na Nowym Świecie zawita także południowoamerykański napar yerba mate.

trasa parady: ulica Nowy Świat
niedziela, 3 sierpnia 2008
godz. 13.00-16.00

Dodaj komentarz