• 2008-08-01

Something Must Break

7 sierpnia 2008 r. o godz. 20.00 na rynku w Mysłowicach nastąpi otwarcie wystawy Something Must Break. Wystawa  współorganizowana jest przez Kronikę w ramach muzycznego Off Festivalu w Mysłowicach.

Scenariusz wystawy oparty jest na śledzeniu związków między sztuką współczesną a muzyką oraz analizowaniu politycznych, wywrotowych i sub-kulturotwórczych zastosowań dźwięku.

Na program wystawy składają się prace zarówno artystów wizualnych zajmujących się dźwiękiem, jak i muzyków, wkradających się na terytorium galerii i muzeum. W projekcie biorą udział m.in. Johanna Billing, The Complainer & the Complainers, Leif Elggren, Erla S. Haraldsdóttir, Anna Ostoya, Anne-Julie Raccoursier, Eran  Sachs, Wilhelm Sasnal i Artur Żmijewski.

Wystawa, której otwarcie nastąpi dzień przed inauguracja Off Festivalu, rozrzucona jest po całym mieście: w opuszczonych mieszkaniach i sklepie RTV w okolicach Rynku, magazynie na ulicy Portowej, Miejskim Centrum Kultury oraz Przewiązce – jednym z architektonicznych symboli miasta. W tym ostatnim budynku mieścić będzie się siedziba Radia Simulator (platforma artystyczna zainicjowana w 2006 roku przez artystów i dziennikarzy muzycznych z Niemiec oraz Polski) prowadzona przez Adama Witkowskiego i Jacka Skolimowskiego.

Podczas otwarcia wystawy 7 sierpnia 2008 wystąpią m.in Leif Elggren, Moosk, Erik Bunger i Anna Zaradny.

Dodaj komentarz