• 2008-08-01

Roman Polański i Zbigniew Rybczyński na Jazz Score

W pierwszym tygodniu sierpnia (1, 3, 7, 9) 2008 r. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku odbędzie się pokaz filmu Romana Polańskiego Repulsion oraz Zbigniewa Rybczyńskiego Plamuz.

Pokazy odbędą się w ramach projektu Jazz Score, który zawiera szeroką reprezentację polskich filmów, również tych z muzyką Krzysztofa Komedy. Jazz Score podkreśla współpracę pomiędzy filmowcami, kompozytorami oraz muzykami którzy poprzez eksperymentowanie z nowymi formami oraz metodami, przyczynili się do radykalnych przeobrażeń tych dwóch form – jazzu i kina – poczynając od lat 50 do czasów dzisiejszych. (Josh Siegel, curator of Jazz Score)

Po uroczystości na cześć muzyki filmowej Krzysztofa Komedy oraz koncercie Tomasza Stańko, który odbył się w maju, zostanie pokazany film Romana Polańskiego Repulsion z muzyką w wykonaniu Chico Hamilton. Będzie można zobaczyć również eksperymentalny film Zbigniewa Rybczyńskiego Plamuz z muzyką w wykonaniu Zbigniewa Namyslowskiego. Na MoMA Jazz Score zostanie pokazanych ponad 100 filmów z muzyką największych klasyków: Louis Malle’s Elevator to the Gallows z muzyką w wykonaniu  Milesa Davisa oraz film Antonioni Blow-Up z muzyką Herbie Hancocka.

Dodaj komentarz