• 2008-07-31

Wernisaż wystawy mikro-makro

Wrocławska Galeria Miejska organizuje wystawę fotografii Bartka Cieniawy zatytułowaną mikro-makro. Wystawę będzie można oglądać od 1 do 26 sierpnia. Wernisaż wystawy rozpocznie się 1 sierpnia o godzinie 18:00.

Źródła twórczości Bartosza Cieniawy wywodzą się z bogatego świata jego zainteresowań, doznań i wyjątkowej spostrzegawczości. Bartosz jest od lat związany z krakowskim Teatrem KTO, wiele zatem podróżuje w inne światy, te ze scenariuszy teatralnych, jak i te rzeczywiste. Można sądzić, że to właśnie owe podróże dają mu możliwość wniknięcia w tę odmienność, widzianą tylko dla niego.

Posiada niewątpliwą wrażliwość na piękno natury i dzieł stworzonych przez człowieka, interesuje go wszystko co postrzega, analizuje świat i tworzy własny. W sposób szczególny transformuje rzeczywistość , przenosząc widza w przestrzeń obrazów zazwyczaj nie dostrzeganych! Niejako wyłania okiem obiektywu wartości nieistniejące dla przechodnia, zatrzymując w kadrze ich ulotność. Bartosz Cieniawa jest przechodniem-wędrowcem niezwykle wyczulonym na otaczający świat. Nie stara się na siłę być oryginalny, nie stosuje żadnych trików – siła jego fotografii leży w rejestracji faktu-obrazu w wybranej przez niego skali (…)

(…) Nie każdy dostrzega malowane wilgotnością, kolorem, światłem obrazy, a ich istnienie w zaprezentowanych zdjęciach to bardzo osobisty zapis świata. Ta mikroskala jest jakby patrzeniem przez swoistą lupę oka autora. Widzi on, notuje, a zmieniając skalę, nadaje zjawiskom inny wymiar, co jeszcze bardziej je odrealnia. Pozwala odbiorcy zaglądnąć do odkrytego i wykreowanego przez siebie świata. Ten świat zamknięty w bezbłędnie komponowanych kadrach jawi się nam obrazami rzeczywistości- pełnymi malarskich struktur, światła, przestrzeni i niespodzianek- rzeczywistości, która wydaje się nam znajoma (…)

Dodaj komentarz