Tzadik Poznań Festiwal

W dniach 8 – 9 sierpnia, za sprawą drugiej edycji Tzadik Poznań Festiwal, w podróż w głąb kultury żydowskiej, zabiorą nas prawdziwe gwiazdy żydowskiej muzyki, sztuki i filmu.

Największym muzycznym wydarzeniem będą koncerty dwóch izraelskich grup, które po raz pierwszy odwiedzą Polskę – Yair Dalal – Band Orient (Dalal to największy wirtuoz OUD-lutni arabskiej) i Albert Beger New Quartet, prowadzony przez charyzmatycznego saksofonistę tenorowego Alberta Begera.

Obecne również będą dwie polskie formacje: Shofar [Rogiński/Trzaska/Moretti] oraz prowadzona przez lidera Pogodno – Budyń i Sprawcy Rzepaku.

Festiwalową perłą jest wystawa Yossi Lemela, najwybitniejszego, obok Davida Tartakovera, artysty – grafika z Izraela. W poznańskim Muzeum Narodowym zaprezentowane zostaną dwa jego projekty: Retrospektywa i premierowy Serce moje.

Do Kina Muza, podobnie jak w zeszłym roku, można udać się na przegląd filmów. W tym roku zaprezentowane zostaną filmy nagrodzone na 5. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Żydowskie motywy. Zostaną pokazane m.in. Umrzeć w Jerozolimie w reż. Hilla Medalia czy Burza Uczuć w reż. Yaela Klopmanna.

Więcej informacji na temat programu festiwalu na www.tzadikpoznanfestiwal.pl.

tzadik

Dodaj komentarz