• 2008-07-31

Naparstkowy Dee Jay Mix: Druh Sławek

1 sierpnia o godzinie 21.00 w warszawskiej Klubokawiarni Naparstek w CBA odbędzie się naparstkowy Dee Jay Mix: Druh Sławek

Jeśliby zapytać każdego, kto choć trochę zna się na rodzimym Hip-Hop’ie kto jest największym znawcą tego gatunku w Polsce, odpowiedź będzie jedna – Druh Sławek. Kiedy w 1995 roku za sprawą debiutanckiej płyty Liroya większość Polaków po raz pierwszy zetknęła się z rapem, Druh Sławek wraz ze swoją kilkutysięczną wówczas kolekcją rapowych płyt rozpoczynał właśnie nadawanie kultowej dziś audycji Raptime na falach Rozgłośni Harcerskiej (późniejsza Radiostacja).

O swojej imprezowej selekcji Druh Sławek wypowiada się następująco: Gram wszystko, co można podciągnąć pod szeroko rozumiany Funk przez duże F. Zaczynając od Digital Underground i Madliba, ale też Pink Floydów, Ultramagnetic MC’s, Clintona, jak również Rolling Stones’ów. Do tego dużo klasycznego Hip-Hop’owego Oldskool’u. Wybrane kawałki Reggae. Disco. Jako jedyny w Polsce i pewnie jeden z niewielu nawet w Europie, mam i gram całą klasykę waszyngtońskiego Go-Go – czyli najlepszej muzyki tanecznej stworzonej przez człowieka – piorunującej mieszanki funku, rytmów afrykańskich, rapu i jazzu. Nigdy zresztą nie wiem do końca, co zagram – zwykle przywożę ze sobą ze 2000 płyt i wybieram co zagram w zależności od tego, do czego ludzie najlepiej się bawią, starając się nie grać tego, co już zagrali albo co mogą zagrać inni. Zresztą muza jest do słuchania i tańczenia, a nie do pisania o niej.

Dodaj komentarz