• 2008-07-31

Królowe nocy

W sobotę 2 sierpnia o godz. 21.00 w Szczecinie odbędzie się wyjątkowy koncert sopranów koloraturowych dedykowany Marcelinie Sembrich-Kochańskiej w 150 rocznicę urodzin solistki. Królowe nocy to kolejny w ramach Letniego Sezonu Operowego koncert organizowany przez Operę na Zamku w Szczecinie.

Na przełomie XIX i XX wieku głosem Marceliny Sembrich-Kochańskiej zachwycali się bywalcy największych oper świata. Zyskała miano najsłynniejszej śpiewaczki polskiej. Występowała w Polsce i za granicami, jednak rzadko kto w ojczyźnie wspominał jej talent i karierę. Znała ją przede wszystkim publiczność operowa świata. Dlatego w rocznicę urodzin wielkiej śpiewaczki Opera na Zamku pragnie przypomnieć repertuar rodaczki.

W scenerii dziedzińca Zamku Książąt Pomorskich tego wieczoru będzie można usłyszeć:

Martę Boberską

Katarzynę Dondalską

Agnieszkę Kozłowską

Katarzynę Oleś-Blacha

Uwertury :

Mozart Uprowadzenie z Seraju

Rossini Cyrulik sewilski

Verdi Traviata – introdukcja do I aktu

Solistkom towarzyszyć będzie Orkiestra Opery na Zamku pod batutą Piotra Deptucha.

Gościem specjalnym koncertu będzie Zdzisława Donat – polska śpiewaczka operowa światowej sławy, która również poprowadzi koncert. Wszystkie miejsca siedzące na dziedzińcu zamkowym są numerowane, a ich ilość jest ograniczona. Zachęcamy więc do rezerwowania miejsc. Koncert odbywać się będzie na dziedzińcu na wolnym powietrzu.

krlowe_nocyplakat_485

Dodaj komentarz