• 2008-07-30

Dionne Warwick w Polsce

Na jedyny w Polsce koncert przyleci do Warszawy legendarna amerykańska wokalistka Dionne Warwick.

Kilka dni temu spotkałem się w Nowym Jorku z panią Warwick – mówi Dionizy Piątkowski, organizator koncertu – i podpisaliśmy umowę na jedyny koncert w Polsce. Największa z gwiazd amerykańskiej sceny muzycznej zaśpiewa w Warszawie 10 grudnia. To będzie szczególny wieczór – bowiem oprócz wielkich przebojów wokalistka przedstawi także zestaw największy standardów gospel i jazzu .Koncert ten jest także związany z cyklicznym Christmas Night – a więc nie zabraknie Bożonarodzeniowych pastorałek .

Dionne Warwick jest ikoną amerykańskiej sztuki estradowej. Każdy jej koncert jest wielkim i niepowtarzalnym wydarzeniem. Debiutowała na początku lat sześćdziesiątych lansując takie przeboje jak Don’t Make Me Over, Walk On By czy Do You Know The Way To San Jose?. Jej piosenki przez dekady nie schodziły z list popularności i uczyniły z Dione Warwick jedną (obok Arethy Franklin i Diany Ross) z największych gwiazd światowej estrady. Jej piosenki I Know I’ll Never Love This Way Again czy Deja Vu stały się wielkimi przebojami na całym świecie a słynny Heartbreaker (wyprodukowany przez The Bee Gees) zyskał status Złotej Płyty w USA oraz wielu krajach Europy.

Dionne Warwick jest dzisiaj przede wszystkim ikoną i legendą amerykańskiej muzyki rozrywkowej – konkluduje Dionizy Piątkowski – jej pozycja w historii muzyki jest niepodważalna. Liczne Grammy Awards oraz prestiżowe nagrody jakie otrzymała na niemal cały świecie są dowodem uwielbienia dla jej głosu, przebojów oraz swoistej gospel-jazzowej maniery. Z jednej strony mamy wspaniałą wokalistę gospel, która wyniosła tę muzykę do rangi wielkiej sztuki estradowej, z drugiej gwiazdę światowego formatu, która udziela lekcji śpiewu swojej młodszej kuzynce – Whitney Houston.

Dodaj komentarz