• 2008-07-26

Teatr jednego aktora

Od 17 lipca do 31 sierpnia w Galerii Obiektywnej w Radlinie można oglądać fotografie na wystawie Barbary Szewczyk-Szelka pt.: Teatr jednego aktora.

Wystawa to zestaw fotografii, który jest efektem pracy artystki z jej ulubioną modelką, Agnieszką Okońską, studentką Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu.

Fot. Barbara Szewczyk-Szelka (źródło: materiały prasowe)

Fot. Barbara Szewczyk-Szelka (źródło: materiały prasowe)

W trakcie kolejnej sesji, dla relaksu, spróbowałyśmy sparodiować jakieś słynne zdjęcie. W ten sposób zrodził się pomysł, który zaczął żyć niezależnym życiem i ułożył się w cykl pt. Teatr jednego aktora. Różne role, sytuacje, charakteryzacje, kostiumy, jedna modelka. Inspiracją były powszechnie znane fotografie, kadry z filmów, słynne aktorki, reklamy telewizyjne. Wszystko potraktowane z dystansem i przymrużeniem oka, opowiada autorka wystawy.

Fot. Barbara Szewczyk-Szelka (źródło: materiały prasowe)

Fot. Barbara Szewczyk-Szelka (źródło: materiały prasowe)

Barbara Szewczyk-Szelka z wykształcenia jest magistrem ekonomii, specjalistą ds. handlu zagranicznego. Mieszka w Katowicach. Jako członek Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego brała udział w licznych wystawach zbiorowych. W czerwcu 2007 roku została zaproszona jako gość honorowy Miesiąca Fotografii, imprezy corocznie organizowanej w Mont-Dol we Francji. Zaprezentowała tam wystawę pt. Dwie kobiety (historia walczącej z chorobą nowotworową matki i jej wchodzącej dopiero w dorosłe życie pięknej, radosnej córki. Duże zainteresowanie, bardzo ciepłe i wzruszające chwilami przyjęcie przez krytyków i widzów zachęciło ją do przygotowania kolejnej autorskiej wystawy. Tym razem w zupełnie innym klimacie.

Dodaj komentarz