• 2008-07-21

Nieruchomy poruszyciel na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

2 sierpnia 2008 r. film Łukasza Barczyka Nieruchomy poruszyciel otworzy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

W rolach głównych Marieta Żukowska i Jan Frycz, wcielający się w postać skrywającą swe instynkty i pragnienia. Film jest pierwszą od czasu Przemian produkcją reżysera takich filmów jak Patrze na ciebie Marysiu czy telewizyjny Hamlet. Mocny, bardzo ciekawy film (zrealizowany w konwencji komiksowo- bajkowej) zabiera widzów w świat neurotycznej wyobraźni głównego bohatera kreowanego przez Jana Frycza.

Jan Frycz czyli filmowy Generał poznaje Marietę Żukowską czyli filmową Teresę co na ekranie tworzy nie tylko magiczną i wybuchową mieszankę ale również pozwala na konfrontacje aktorskich talentów dwóch pokoleń twórców. Marieta Żukowska, absolwentka łódzkiej filmówki to wielokrotnie nagradzana aktorka teatralna, związana z Łódzkim Teatrem Jaracza, doceniona w tym roku prestiżową nagrodą Nardellego za najlepszy debiut teatralny. Żukowska do tej pory otrzymała ponad 11 nagród w tym Złotą Maskę i Międzynarodową Nagrodę na Festiwalu w Brnie. Premiera kinowa zapowiadana jest na jesień tego roku.

Projekcja filmu otwarcia poprzedzona będzie specjalnym wydaniem Polskiej Kroniki Filmowej (archiwalne wzmianki o Kazimierzu i Janowcu, pierwsze z 1949 roku), pokazane w kontekście innych wiadomości z tamtych czasów, na przykład Zjazdu KPZR z udziałem wówczas działających radzieckich twórców filmowych.

1 komentarz do artykułu “Nieruchomy poruszyciel na Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi”

  1. cudownie

    czekam na to bardzo

Dodaj komentarz