• 2008-07-15

Chiny w 5-ciu smakach

6 sierpnia 2008 r. o godz. 18.30 w kawiarni Tajemniczy Ogród w Krakowie odbędzie się wernisaż fotografii Laury i Zdzisława Dec Chiny w 5-ciu smakach.

Chiny to kraj fascynującej przyrody, kultury, tradycji i architektury. Kultura Chin to również zwyczaje kulinarne ludzi żyjących na prowincji. Można spotkać zarówno potrawy proste takie jak Ryż zapiekany w bambusie, ale też ekskluzywne jak
Kaczka po pekińsku czy Feniks w gnieździe. Wystawa fotografii Laury i Zdzisława Deca Chiny w 5–ciu smakach to podróż po smakach kuchni chińskiej.

Laura i Zdzisław Dec – podróżnicy i fotografowie z zamiłowania. Krakowianie z wyboru. Zafascynowani kulturą Wschodu od lat odwiedzają kraje byłego Związku Radzieckiego, Azji i kultury islamu. Uczestnicy warsztatów i plenerów fotograficznych przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury, Dworku Białoprądnickim, Krakowskim Towarzystwie Fotograficznym i Nowohuckim
Centrum Kultury. Członkowie Krakowskiego Klubu Fotograficznego.

Ważniejsze wystawy: Wot żizń takaja ŚOK Kraków 2004, Rzym w Krakowie DB Kraków 2005, Białoruś-Kontrasty DB Kraków 2005, W świetle polarnego dnia DB Kraków 2006 oraz liczne wystawy zbiorowe i pokonkursowe.

Wystawę w Tajemniczym Ogrodzie można oglądać do 2 września 2008 r.

Dodaj komentarz