O zmierzchu w wykonaniu Compagnie Amoros&Augustin

12 lipca 2008 r. o godzinie 21.00 w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach odbędzie się spektakl muzyczny O zmierzchu Compagnie Amoros&Augustin, (Strasburg, Francja).

Spektakl składa się z kilkunastu piosenek o miłości, piosenek-walizek zachęcających do podróży, pełnych subtelnej gry słów. Wszystkie teksty odwołują się do wielkiej fascynacji autora tekstów, jaką jest cień. Muzykę napisał do nich Richard Harmelle. Jest to muzyka, która przykleja się do słów jak cień do ciała.
Metaforyczny świat Luca Amorosa został powierzony kwartetowi Inna Strona (L’Autre Page) w składzie: Brigitte Gonzalez, Richard Harmelle, Vincent Posty oraz Emmanuel Rack.
Aktorskiemu wykonaniu piosenek przez Brigitte Gonzalez towarzyszy iskrzący się jazz i muzyka improwizowana. Towarzyszą jej: subtelny i impresjonistyczny Richard Harmelle na fortepianie wspomagany solidną sekcją rytmiczną: brawurowy Vincent Posty na kontrabasie i niezawodna w brzmieniu a przy tym pełna polotu perkusja Emmmaneula Rocka.

Zespól teatralny Amoros & Augustin stworzony pod koniec lat siedemdziesiątych od roku 1982 mógłby równie dobrze nazywać się Amoros, Augustin i… Haramelle. Okazuje się, bowiem że oprawę muzyczną do wszystkich spektakli i performanców Amoros & Augustin stworzył jeden człowiek, kompozytor i aranżer Richard Harmelle.

Teksty: Luc Amoros
Muzyka: Richard Harmelle

L’Autre Page
Brigitte Gonzalez – śpiew
Richard Harmelle – fortepian
Vincent Posty – kontrabas
Emmanuel Rack – perkusja

Górnośląskie Centrum Kultury
pl. Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Dodaj komentarz