• 2008-07-12

Magda Starska w Galerii Długiej

12 lipca 2008 r. o godzinie 17.00 w Galerii Długa w Bolesławcu odbędzie się wernisaż prac Magdy Starskiej Kółko otwarte – marchewka.

Magda Starska (źródło: materiały prasowe)

Magda Starska (źródło: materiały prasowe)

Magda Starska w Galerii Długiej zrealizuje instalacje performance Kółko otwarte – marchewka. Prace i działania Magdy są trudne do zakwalifikowania, przewijają się w nich wątki nadrealistyczne, społeczne, osobiste. Artystka inwentaryzuje i bada relacje między ludźmi. Jej sztuka jest zaangażowana społecznie, ale nie w sposób polityczny, bardziej metafizyczny. Działanie realizowane w Galerii Długiej stanowi kontynuację rozpoczętej w poznańskim Arsenale akcji łączącej instalacje i performance.

Artystka o swojej najnowszej akcji pisze dość enigmatycznie: Symbolicznie plasterki marchewki są kółkami a w człowieku jedzącym marchewkę zanika świadomość jej kawałków. Tę samą sytuację można przełożyć np. na ludzi tańczących w kółku i ich stawanie się jednością. Wszystko wciąż zatacza koła i daje się to odczuć we własnym życiu. Jeśli wgłębimy się w te kółka bez strachu, to okaże się, że staja się one tunelem, tajemnym szyfrem do ruchu poziomego, a kto wie czy nawet nie pionowego.

Wystawa odbywa się w ramach Wakacji z Psem. W zeszłym roku poznańska Galeria Pies robiła wakacyjne wystawy w  Galerii Artpol w Krakowie. W tym roku Pies przenosi się na wakacje do Bolesławca, do Galerii Długiej.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury
Pl. Piłsudskiego 1c
59 – 700 Bolesławiec

Dodaj komentarz