• 2008-07-09

Sen o Warszawie

Jubileusz 40-lecia Muzeum Plakatu przenosi się na ulicę. 23 sierpnia, na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie, rozpoczyna się wystawa plakatów Sen o Warszawie. Wernisażowi będzie towarzyszyć festyn nawiązujący do tradycji przedwojennych zabaw na Ujazdowie.

Pańska skórka, wata cukrowa i nieformalna atmosfera – tak będzie wyglądać otwarcie wystawy prezentującej plakaty związane ze stolicą, wybrane z bogatej kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie. Zobaczyć będzie można m.in.: prace mistrzów szkoły polskiej: Romana Cieślewicza i Jana Lenicy, plakaty z dwudziestolecia międzywojennego i z czasów zaboru rosyjskiego, plakaty socrealistyczne oraz prace twórców współczesnych.

Obchody Jubileuszu 40 – lecia Muzeum Plakatu rozpoczęła w kwietniu wystawa z kolekcji Muzeum Tradycje konstruktywistyczne w plakacie polskim. We wrześniu w salach muzeum zobaczyć będzie można plakaty społeczne na wystawie zatytułowanej Życie – instrukcja obsługi. W ramach jubileuszu przygotowywane są również wyjątkowe wydawnictwa. Ukazała się limitowana seria teki z reprodukcjami najcenniejszych plakatów w kolekcji oraz bogato ilustrowana książka prezentująca najciekawsze tytuły z bogatych, prawie 60-tysięcznych zbiorów Muzeum w układzie mini-wystaw o tematyce teatralnej, filmowej, społecznej, politycznej, reklamowej, turystycznej i innych.
Publikacja jest jednocześnie katalogiem towarzyszącym wystawie Sen o Warszawie.

Ogrodzenie Łazienek Królewskich od strony Al. Ujazdowskich
Warszawa

Dodaj komentarz