Letnie Miasto Sztuki

W lipcu i sierpniu w Fundacji Atelier w Warszawie odbywać się będą zajęcia z rysunku i malarstwa w ramach projektu Letnie Miasto Sztuki. W warsztatach mogą brać udział dzieci, młodzież i dorośli.

Dla dzieci  w wieku 5-12 lat przygotowane zostały warsztaty plastyczne – każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i technice. Twórcza praca w małej grupie sprzyja rozwojowi zdolności manualnych i kształtowaniu dobrego gustu, ułatwia wyrażanie emocji, a przede wszystkim daje bardzo wiele radości. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach: od 10.00 do 12.00 oraz od 16.00 do 18.00.

Letnie warsztaty Atelier przygotowane specjalnie dla młodych ludzi oraz osób dorosłych mogą być początkiem pięknej przygody i wielu wartościowych kontaktów.
W Atelier Foksal można malować różnymi technikami (akwarela, tempera, olej) i rysować (węgiel, ołówek, tusz). Zajęcia prowadzą twórczy artyści, którzy stale współpracują z galeriami i muzeami, tworzą wystawy, działania plastyczne i akcje, biorą udział w projektach artystycznych, a część swojego czasu poświęcają pracy dydaktycznej.
Proces nauczania jest indywidualny i dostosowany do umiejętności uczniów. Polega na rozmowach, porównywaniu i korygowaniu prac wykonanych przez każdego ucznia. Praca odbywa się w małych grupach, dzięki czemu można inspirować się nawzajem. Warunki są bardzo dobre – piękne i dobrze wyposażone sale w dziewiętnastowiecznej kamienicy zapewniają komfort pracy. Fundacja zapewnia materiały malarskie (farby, papier, węgiel, sztalugi, rekwizyty, martwe natury itp.).

Osoby zaawansowane i chcące przygotować się do egzaminów na wyższe uczelnie artystyczne mogą kontynuować naukę rysunku i malarstwa w miesiącach letnich, pod opieką artystów-pedagogów, którzy stale współpracują z Fundacją Atelier.

Zajęcia z rysunku, malarstwa i rysunku architektonicznego w plenerze odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach: od 10.00 do 12.30 oraz od 17.30 do 20.00.

Atelier Foksal
ul. Foksal 11, II piętro
Warszawa

Dodaj komentarz