• 2008-07-04

Kino Letnie przy Pompie- Lato z Taperem

W ramach projektu Kino Letnie przy Pompie – Lato z Taperem, na Scenie Przy Pompie Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, 7 lipca o godz. 20.30 wyświetlony będzie film Rozkosze gościnności w reżyserii Johna G. Blystone’a i Bustera Keatona (1923).

Muzykę na żywo do filmu wykona zespół BORDO w składzie: M. – wiolonczela, R.S. – bass, T.Z. – zabawki electroniczne, automaty, T.K. – gitary, R.Z. – klarnet, T.T. – akordeon.

wstęp wolny

Rozkosze gościnności (Our Hospitality)

Historia sławnej rodzinnej vendetty wyjęta z kronik amerykańskiego Południa. W prologu pokazany jest dramatyczny epizod walki na śmierć i życie między dwoma rodami McKayów i Confieldów. Młody McKay zostaje zamordowany, wdowa po nim z niemowlęciem na ręku ucieka do Nowego Jorku. Po 20 latach niemowlę staje się młodzieńcem, który ma przejąć posiadłość rodzinną. Wsiada w pociąg, poznaje uroczą pasażerkę, która okazuje się być najmłodszą córką Confieldów wracającą do rodzinnego domu. Zaproszony przez dziewczynę do jej domu młody człowiek Willie, nie wiedząc o tym wchodzi do jaskini lwa. Niebezpieczeństwo grozi mu jednak tylko poza domem; prawa gościnności zabraniają jakichkolwiek nieprzyjaznych kroków w stosunku do gościa tak długo jak długo znajduje się on w domu gospodarzy… Nasz bohater walczy z przeciwnościami losu z typową dla siebie kamienną twarzą.

Grupa muzyczna BORDO istnieje w Krakowie od 1990 roku. Koncertuje rzadko, ponieważ swoja muzyka nie dostarcza rozrywki. Ten dziwny stwór muzyczny jest skrzyżowaniem pancernika, muła, ślimaka, żółwia… w kolorze bordowym… Każde z tych zwierząt posiada cechy, które musi mieć muzykant BORDO. Są katarynką XXI w, miejskim, jarmarcznym podwórkowym instrumentem mechanicznym, wprawianym w ruch korbą rzeczywistości. Na swoim koncie mają trzy płyty: Brzmi wewnątrz (1999), Nowa kolekcja 2001 (2001), Komu mam to powiedzieć? (2005)

Dodaj komentarz