• 2008-06-23

5 edycja Szczecin Music Fest 2008

W ramach 5 edycji Szczecin Music Fest 2008 – 24 czerwca o godz. 20.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpocznie się premierowa trasa nowego projektu Richarda Bony. Projekt TOTO BONA LOKUA został przygotowany przez trzech wybitnych muzyków:

  • Gerald Toto – urodzony na Karaibach wokalista i gitarzysta
  • Richard Bona – słynny basista i wokalista urodzony w Kamerunie
  • Lokus Kanza – pochodzący z Kongo wokalista i kompozytor

Projekt łączy afrykańskie rytmy, unikalne harmonie głosów muzyków z elementami world music i jazzu.

Ponadto w ramach 5 edycji Szczecin Music Fest 2008:

MANHATTAN TRANSFER
27 czerwca 2008, godz. 20.00, Zamek Książąt Pomorskich
Grupa która sztukę swingu, scata, improwizacji oraz aranżacji doprowadziła do absolutnej perfekcji. Ich styl wyznaczył nowe standardy w muzyce wokalnej. Zdobyli 10 nagród Grammy, przez kilkanaście lat zajmowali I miejsce w najbardziej prestiżowych ankietach Down Beat w kategorii Najlepsza Grupa Wokalna na świecie. Brzmienie Manhattan Transfer jest unikalnym mariażem stylistyki jazzu, funky, swingu i najlepszych tradycji muzyki rozrywkowej. Ich utwór Chanson d’amour jest rozpoznawalny dla wszystkich pokoleń na wszystkich kontynentach.

SUZANNE VEGA
3 lipca 2008, godz. 20.00, Teatr Letni (Park Kasprowicza)
Suzanne Vega to jedna z najwybitniejszych wokalistek na świecie, autorka niezwykle emocjonalnych piosenek-opowieści. Nazywana Leonardem Cohenem w spódnicy, tworzy subtelne utwory podszyte tradycją folku i jazzu. Zasłynęła wielkimi przebojami Luka oraz Tom’s Diner.Pod koniec lat 90-tych Suzanne zamilkła na pewien czas. Po przerwie wróciła do grania koncertów, a w 2007 roku
powróciła znakomicie przyjętym albumem Beauty & Crime.

Dodaj komentarz