• 2008-06-21

Temat: Białoruś

21 i 22 czerwca w KINO.LABie w Warszawie o godz. 19.00 odbędą się projekcje filmów o tematyce związanej z Białorusią. Filmy są pierwszymi z cyklu Temat: Białoruś, który będzie kontynuowany od września.

21 czerwca – MUZYCZNA PARTYZANTKA, reż. Mirosław Dębiński

Muzyczna partyzantka, ukazując Białoruś przez pryzmat muzyki rockowej, poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy na Białorusi są możliwe zmiany podobne do tych na Ukrainie. Główna bohaterka, Svieta, ma 21 lat, jest rockową wokalistką, która czuje się patriotką i wierzy, że Białoruś będzie wolna i niezależna.

22 czerwca – GALERIA ADY, reż. Uładzimir Kołas

Akcja filmu rozgrywa się na Witebszczyźnie, gdzie niechlujność życia współczesnej wsi białoruskiej tworzy przygnębiający kontrast z nadzwyczajnym pięknem tamtejszej przyrody.

Bohaterowie filmu to małżeństwo – Ada i Oleg, prowadzący gospodarstwo rolne. Mimo ciężkiej pracy Ada wieczorem znajduje czas na rozwijanie swojej pasji związanej z malarstwem. Ada Koresponduje z malarzami i zaprasza ich do swojej wsi na plener. Część prac powstałych w trakcie pleneru zostaje u Ady, która kupiła wiejski domek, który stał się jej prywatną galerią.

Dodaj komentarz