• 2008-06-21

Koktajl 2 w Galerii BB

Do 16 sierpnia w Galerii BB w Krakowie można oglądać wystawę prac: D. Bielecka, M. Kubiak, A. Leśniak, M. Łabiński, Mak-Sobota, M. Pejga, K. Pyka, Rubaniuk, B. Stankiewicz-Szczerbik, K. Witke, J. Wrzalik.

Koktajl  to napój tworzony z kilku składników, z których każdy ma wyrazisty i odmienny smak, kolor, zapach i inaczej pobudza nasze zmysły.

Koktajl – wystawa współczesnego szkła unikatowego pozwala dostrzec naturalną urodę tworzywa szklanego, które w rękach ( i w piecach ) artystów zmienia się w dzieło sztuki. Uświadamia nam, że szkło może być materiałem wykorzystanym zarówno przez malarza, rzeźbiarza jak i designera. Zastosowane w każdej z tych dziedzin sztuki, jest niepowtarzalne i nietypowe.

Wystawa pokazuje, jak ewoluowały techniki obróbki i zdobienia szkła. Biorący udział w wystawie artyści zaprezentowali bowiem różne podejścia do materii i możliwości techniczne: metody palnikowe, hutnicze, spiekanie na gorąco, obróbkę warsztatową na zimno i coraz częściej stosowaną technikę pate de verre oraz różnorodne techniki zdobienia: szlifowanie, polerowanie, piaskowanie, rzeźbienie itp.

Galeria BB
Anita Bialic
Kraków, ul. Garbarska 24
Wrocław, ul. Jatki 3-6

Dodaj komentarz