Noc Świętojańska

21 czerwca w ramach Nocy Świętojańskiej, która rozpocznie się o godz. 19.00 na Placu po Farze w Lublinie odbędzie się wielkie widowisko muzyczno – plastyczno –teatralne.

..W Noc świętojańską przyciągniesz miłość i odegnasz zło. Wierzono, że jest to noc niezwykła, że na św. Jana słońce kłania się ziemi dwa razy. Sobótka, czyli święto Kupały gdzie wróżby tej nocy dotyczą przede wszystkim miłości, jest to czas poświęcony pochwale życia…

Jest to już tradycja organizowania na Starym Mieście magicznych widowisk w tą szczególną noc. Chcemy nawiązać także do wielokulturowej historii Lublina. Widowisko odbędzie się na Placu po Farze z panoramą Zamku Lubelskiego w tle. Na scenie wystąpią gwiazdy muzyki folkowej z dużym naciskiem na artystów zza wschodniej granicy. Podczas nocy odbędą się pokazy kuglarskie i magiczne happeningi. Obcowanie z kulturą, sztuką, magią, słowiańską tradycją, ma stworzyć ze starego miasta Miejsce cudowne poprzez nasycone barwami widowisko oferujące niezapomniane wrażenia i emocje wszystkim uczestnikom.

W trakcie Nocy Świętojańskiej na scenie wystąpią:
Gadająca Tykwa
Czeremszyna
Dacha Bracha
Shannon

Widowiskowe pokazy sztuk kuglarskich i magicznych zaprezentują:
Udo Unglaublich, Ilja Landsberg, Roy Fagbuyi

W trakcie Nocy Świętojańskiej zostaną ukazane również oryginalne Rytuały Słowiańskie.

 

1 komentarz do artykułu “Noc Świętojańska”

  1. zoffka

    Byłam na koncercie Shannona. Rewelacja!
    Polecam. Wejdźcie na stronę- jeśli nie znacie.
    Z nieznanych kapel Dacha Bracha- to suuuuper zespół.

Dodaj komentarz