• 2008-06-12

Casting do musicalu RENT

Do 19 czerwca do godz. 16 będą przyjmowane zgłoszenia na casting do musicalu RENT. Już 7 listopada 2008 w Operze na Zamku odbędzie się Premiera jednego z najgłośniejszych musicali, zrealizowanych na Broadwayu. RENT- to spektakl odważny, kontrowersyjny i poruszający. W związku z realizacją musicalu już teraz zapraszamy do udziału w castingu do musicalu.

Wszyscy, którzy potrafią wyrażać emocje poprzez taniec i śpiew, dobrze czują się w tańcu współczesnym, posiadają umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne oraz mają powyżej 16 a poniżej 35 lat – mogą wziąć udził w castingu.

Plakat (źródło: materiały prasowe)

Plakat (źródło: materiały prasowe)

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE:
Casting odbędzie się w dniach 22 (niedziela) i 23 czerwca (poniedziałek) o godz.10.  Każda z osób proszona jest o wybranie dnia przyjazdu i określenie który przedział czasowy będzie dla niej (niego) optymalny (g.10-15 lub g.16 aż do skutku). Należy wybrać na przesłuchanie 2 dowolne utwory w konwencji pop-rocka. Jeden z utworów musi pochodzić z musicalu (niekoniecznie Rent, choć będzie to mile widziane). Minimum jeden utwór powinien być w języku polskim.

Wszyscy kandydaci zostaną powiadomieni o wyniku castingu ze strony internetowej Opery na Zamku  24 czerwca, a następnie najlepsi z zostaną zaproszeni na przyjazd w dniu  30.06 (poniedziałek) na II etap, który odbędzie się w studio szczecińskiej telewizji. Wybrani do obsady szczecińskiej inscenizacji musicalu Rent zostaną następnie szczegółowo powiadomieni o harmonogramie prób przed premierą spektaklu i otrzymają dodatkowe niezbędne informacje o inscenizacji musicalu.

Aby wziąć udział w castingu należy pobrać formularz i wypełniony odesłać na adres: rent@opera.szczecin.pl
Każdy kandydat proszony jest o zabranie ze sobą:
-    luźnego, niekrępującego ruchów stroju
-    zapasów żywności itp. Podczas castingu będą dostępne jedynie automaty z herbatą, kawą,itp.
-    Podkładu muzycznego w formie cd lub mp3 bądź nut (w przypadku osób zdecydowanych na żywego akompaniatora).

Opera szczecińska znajduje się w Gmachu budynku Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie przy ul.Korsarzy 34

Dodaj komentarz