• 2008-06-09

Jesus Christ Superstar w Warszawie

9 czerwca godz. 20.00 gościnnie w Parku Sowińskiego Warszawie wystąpi Teatr Rozrywki z musicalem Jesus Christ Superstar,  inscenizacja i reżyseria: Marcel Kochańczyk.

JESUS CHRIST SUPERSTAR stał się czymś więcej, niż jeszcze jednym musicalem. Przedstawienie stworzone przez dwóch młodych, zaledwie dwudziestokilkuletnich Brytyjczyków, okazało się na przełomie lat 60. i 70. jednym z największych przebojów w historii teatru muzycznego, spektaklem na miarę rewolucji Dzieci Kwiatów. Rice i Webber zaproponowali hipisowską wersję Ewangelii — ilustrowaną muzyką rockową opowieść, w której Jezus Chrystus kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Popularność JCHS — mimo zmieniających się mód i tendencji muzycznych — trwa do dzisiaj.

Największym atutem spektaklu jest odtwórca roli tytułowej Maciej Balcar. (…) Obdarzony jest świetnym głosem i ma osobowość sceniczną. Jego Chrystus jest postacią charyzmatyczną, promieniującą dobrem, głęboko ludzką i pełną otwartości na drugiego człowieka. (…) Wzruszająca i pełna prostoty jest Maria Magdalena w wykonaniu Marii Meyer. Gwiazda chorzowskiego ansamblu zagrała kobietę po przejściach, która pod wpływem miłości Chrystusa odzyskuje wiarę w potęgę dobra i sens życia.
(Rzeczpospolita)

Premiera: 28 kwietnia 2000
Czas trwania: 120 minut z 1 przerwą
Złota maska 2001 dla Janusza Radka za rolę Judasza

Dodaj komentarz