Rumuńska artystka zbiera zdjęcia i historie dzikich zwierząt w Warszawie

Rumuńska artystka Anca Benera rezydentka programu a-i-r laboratory w Centrum Sztuki Współczesnej, bada w jaki sposób populacje dzikich zwierząt zaadaptowały się do specyficznych miejskich warunków i jaka jest ich odpowiedź na globalną urbanizację.

Na przykładzie fauny Warszawy próbuje znaleźć odpowiedź na pytania czy zwierzęta te żyją w społecznościach, jakie są ich powiązania z innymi mieszkańcami miasta oraz przestrzenią publiczną w ogóle.

Anca Benera zbiera opowieści, które narosły wokół ucieczki guźca, a także opinie dotyczące historii lisów zamieszkujących warszawskie Łazienki, łosia z Ursusa, bobrów znad Wisły, sokoła z Pałacu Kultury i Nauki i innych dzikich zwierząt, które spotykamy w mieście.

Jeśli spotykają Państwo dzikie zwierzęta w swoim otoczeniu prosi się o przesłanie artystce. Mogą również Państwo podzielić się opiniami na temat obecności dzikich zwierząt w mieście. Państwa wskazówki i zdjęcia pomogą artystce stworzyć nową mapę miasta, wskazującą miejsca kolonizowane przez tajemniczych, ale równoprawnych z nami mieszkańców Stolicy.

Przesyłanie zdjęć i obserwacji na email:
anca.benera@gmail.com (w języku angielskim) oraz air@csw.art.pl (w języku polskim).

 

Dodaj komentarz