• 2008-06-07

II Piknik historyczny

7 czerwca od godz. 11 do 22 w Parku im. Rydza-Śmigłego (Ogrody Frascati) w Warszawie odbędzie się II Piknik historyczny. Piknik kontynuuje świetną tradycję imprez plenerowych, które są propozycją ciekawego spędzenia dnia z historią i kulturą. W tym roku większość wydarzeń będzie związana z latami 1919-1939. Jako jedna z dwóch wielkich imprez plenerowych Muzeum Historii Polski, Piknik zainauguruje obchody 90-lecia Niepodległości RP.

Fot. Zespół Kroke (źródło: materiały prasowe)

Fot. Zespół Kroke (źródło: materiały prasowe)

Na spacer po XX-leciu wybiorą się uczestnicy przestrzennej gry Odkryj II Rzeczpospolitą. Interaktywny projekt zaprowadzi graczy do ośmiu regionów przedwojennej Polski, a w każdym – osiem różnych wyzwań i atrakcji. Słynne postaci, znane wydarzenia. W multimedialnym namiocie MHP – do obejrzenia filmowe kadry o historii lotnictwa w latach 20. i 30., a nieopodal zaprezentujemy naturalnej wielkości replikę samolotu Bleriot XI. W ramach festiwalu muzealnego swoje osiągnięcia zaprezentuje 40 placówek z całego kraju. Emocje sportowe wzbudzi turniej piłki nożnej o MISTRZOSTWO II RP. W Kinie TVP Historia przez cały dzień będziemy pokazywać filmy o II RP. W klimacie wielokulturowości, charakterystycznej dla dwudziestolecia, zapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty: Joanny Słowińskiej i zespołu KROKE.

 11.00-19.00
•    Odkryj II Rzeczpospolitą czyli podróż po XX-leciu międzywojennym
•    Festiwal Muzealny – do odwiedzenia najciekawsze placówki z całej Polski zaprezentują swoją działalność, m.in. zabytkowe pojazdy z Muzeum Motoryzacji oraz omnibusy konne z Muzeum Tramwajów Warszawskich.
•    Multimedialny namiot Muzeum Historii Polski
Wybrane kadry z historii lotnictwa II RP, multimedialne symulatory lotów polskimi przedwojennymi samolotami, zrekonstruowanymi w 3D, animacja trójwymiarowa: prezentacja zabytkowych samolotów.
Naturalnej wielkości replika samolotu Bleriot XI.

11.00-19.00
•    Kino TVP Historia
Całodzienny pokaz filmów:
Józef Piłsudski, reż. R. Ordyński, 1935, 62’15
Zamach majowy, reż. Z. Kowalewski, 2007, 29’20
Pola Negri. Życie jest marzeniem, reż. M. Kotowski, 2007, 23’56

19.00
•    Koncerty
Joanna Słowińska Zatrzymam czas… – piosenki kabaretów literackich i estrady 20-lecia międzywojennego, polskie pieśni ludowe, cygańskie i rosyjskie romanse w wykonaniu największej wokalistki polskiego folku.
KROKE – world music: harmonie klezmerskie, wielokulturowe brzmienia i tradycje muzyczne narodów, które zamieszkiwały także przedwojenną Polskę.

Park im. Rydza-Śmigłego (Ogrody Frascati), ul. Rozbrat, Warszawa

Dodaj komentarz