• 2008-06-07

Chleba i igrzysk

11 czerwca 2008 r. o godz. 18.00 na scenie Malarnia w Teatrze Polskim w Poznaniu w ramach cyklu Nowe Stulecie – Nowe Dramaty zostaną zaprezentowane teksty dramatów napisanych z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Okrzyk Chleba i igrzysk! (Panem et circenses!), wznoszony już przez starożytnych Rzymian, tym razem będzie można usłyszeć w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Teatr Polski włącza się bowiem w szaleństwo sportowe związane z EURO 2008 i w przededniu meczu AUSTRIA-POLSKA zaprasza na dysputy teatralne o piłce nożnej.

Teksty, które zostaną zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce, zostały napisane z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku w Niemczech, na zamówienie Schauspielhaus Düsseldorf. Z dziesięciu scen, różnych autorów, które złożyły się na spektakl Brot und Spiele, w Teatrze Polskim w Poznaniu, w formie czytań scenicznych, zostaną zaprezentowane trzy teksty.

Oscar Wilde pisał: Piłka nożna to całkiem dobra zabawa dla twardych dziewczyn, ale nie jest wskazana dla wrażliwych chłopaków.

Dramaty:
David Gieselmann
Czerwona kartka dla pani Rauch

Rebekka Kricheldorf
Akty miłosierdzia   

Albert Ostermaier
Krótkie krycie
Tłumaczenie tekstów: Agata Kochanowska

Dodaj komentarz